wtorek, 12 sierpnia 2014

Marmaris in shorts


Wakacje w Turcji - wrażenia, opinie, rady.


To miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę.
Nasz wybór padł na Marmaris, piękne miasto u wybrzeża morza śródziemnego. Miasto jest położone w zatoce, widok z plaży, na piękne góry, robił naprawdę wielkie wrażenie.  
Jako miejscowość turystyczna, Marmaris posiada zaplecze mogące jednocześnie przyjąć pół miliona turystów (informacja pochodząca od naszej Pani Rezydent). Nasz hotel położony był na uboczu, centrum miasta oddalone było o około 4 km. Całą odległość można było pokonać spacerując promenadą wzdłuż plaży. Jeśli ktoś nie ma ochoty na spacer, do centrum jeżdżą busy (białe z zielonym paskiem). Za przejazd płacimy 2 TL (1 TL to około 1,50 zł).  Pani Rezydent przestrzegła nas przed żółtymi taksówkami, których faktycznie było tam bardzo dużo, jednak taksówkarze słono sobie liczą za przejazd.
Jedną z atrakcji jest zamek. Niewielka budowla, którą zwiedzić można dość szybko. Warto jednak się tam wybrać choćby ze względu na przepiękne widoki na przystań i całe miasto. Wstęp kosztuje 8 TL.  
 

Centrum miasta tętni życiem, zwłaszcza wieczorem. Od godziny 21 można oglądać popisy grającej fontanny, przy której o tej porze zbiera się ogrom ludzi. W centrum miasta znajduje się również targ. Nasz pobyt w Turcji zbiegł się w czasie z ramadanem- postem. Poradzono nam, abyśmy wybierali się na targ rano, lub po zachodzie słońca – po 20.30. W trakcie dnia sprzedawcy są głodni :) i bardzo niechętnie się targują (podobno). A my, aby wyjść „na swoje” musimy utargować 50% ceny wyjściowej. Dużo sklepów znajduje się również przy głównej drodze, która jest równoległa do wspomnianej wcześniej promenady.
Kolejną z atrakcji jest delfinarium. Nie wybraliśmy się tam niestety, wiec nie mogę się wypowiedzieć na jego temat. Jedyne co wiem, to cena: 45 TL / 20 $ / 15 E.T-shirt - Stradivarius
Szorty - H&M
Sandały - DeeZee

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz